این شرکت در سال 1382 ثبت گردید و در سال 1384 به طور رسمی تولید خود را آغاز نمود. استفاده از بهترین ماشین آلات تولید نخ های فیلامنتی پلی استر با تولید روزانه بیش از 140 تن توانسته است این مجموعه را به عنوان بزرگترین تولیدکننده این محصولات در ایران مطرح نماید و گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده است.
محصولات این واحد عبارتند از:
  1. نخ های فیلامنت پلی استر نیمه آرایش یافته( Partially Oriented Yarn )
  2. نخ های فیلامنت پلی استر کاملا آرایش یافته ( Fully Drawn Yarn  )
 این شرکت با هدف تکمیل چرخه تولید نخ های فیلامنتی در سال 1392 خط تولید انواع بوبین های مقوایی را در زمینی به وسعت 5000 مترمربع راه اندازی و محصولات خود راتحت عنوان تجاری شمیم بهاران به بازار عرضه کرده است. این مجموعه هم اکنون روزانه بیش از 15000 عدد بوبین مقوایی در سایزهای مختلف برای استفاده در تولید انواع نخ های POY  و FDY تولید و به بازار ارائه می دهد.
با توجه به تجربه گروه صنعتی بهکوش در تولید انواع نخ های POY و FDY و شناخت و آگاهی کامل نسبت به ویژگی های یک بوبین مناسب باعث شده است که تمامی فاکتورها و المان های خاص و مهم مورد نیاز در تولید این محصول رعایت شده و به صورت مداوم با هماهنگی و مراوده با قسمت تولید نخ های فیلامنتی، روزانه بوبین ها کنترل شده و مشکلات احتمالی آن برطرف گردد. تمامی این موارد نقش بسزایی در پیچش صحیح نخ بر روی بوبین، ظاهر مناسب آن و چگونگی بازشدن نخ ها از روی بوبین خواهد داشت.